Perła ziemi świętokrzyskiej - Sandomierz

Rynek sandomierski - droga do bramy Opatowskiej Rynek sandomierski - droga do bramy Opatowskiej Brama Opatowska - zbudowana w XIV - XVI wieku - jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce, posiada oryginalne kraty bramowe. Widok z Bramy Opatowskie na kościół św. Michała wraz z zespołem dawnego klasztoru Benedyktynek Widok z Bramy Opatowskiej na drogę prowadzącą do Rynku Wielkiego, z lewej strony kościół św. Ducha. Przepiękne zabytkowe kamienice na sandomierskiej starówce Widok na Bramę Opatowską Urokliwa sandomierska starówka Dawna Synagoga - powstała w XVII / XVIII wieku. Sandomierska gmina żydowska należała w średniowieczu do największych i najważniejszych w Małopolsce. Robaczek na haczyku. Sandomierz jest jedynym miastem gdzie zostało zakotwiczone niebo. Kamienice mieszczańskie wokół Rynku Starego Miasta wznoszone od XV wieku Podziemna Trasa Turystyczna - "sandomierskie lochy" to prawie 0,5 km trasa pod starówką Sandomierską Podziemna Trasa Turystyczna - trasa podziemnymi lochami ubarwiona jest ekspozycjami muzealnymi. Czaszki bliźniąt z grobu neolitycznego z III tysiąclecia p.n.e. Najstarszą budowlą na rynku jest Ratusz, jeden z najpiękniejszych ratuszy renesansowych w Polsce. Zbudowany został w XIV w. "Jest bowiem Sandomierz wielką księgą wiary naszych przodków. Zapisali w niej wiele stronic święci i błogosławieni" Jan Paweł II Panorama Sandomierza Zespół Klasztorny Dominikanów przy kościele św. Jakuba - zbudowany w 1226 roku Zamek - wzniesiony w XIV wieku, na miejscu dawnego grodu Zamek - wzniesiony w XIV wieku, na miejscu dawnego grodu Przepiękną panoramę sandomierskiej Starówki najlepiej podziwia się z pokładu statku, płynącego leniwym nurtem Wisły. Most na Wiśle Katedra - wzniesiona w XIV wieku, gotycka z freskami bizantyjsko - ruskimi, ołtarze rokokowe oraz liczne obrazy i rzeźby Na Rynku Wielkim cyklicznie odbywają się różne przedstawienia oraz jarmarki Cennym przyrodniczo miejscem jest lessowy Wąwóz Królowej Jadwigi. Miejsce to jest celem wielu wędrówek zarówno turystów jak i mieszkańców Sandomierza.
 • Rynek sandomierski - droga do bramy Opatowskiej
 • Brama Opatowska - zbudowana w XIV - XVI wieku - jedna z najlepiej zachowanych bram miejskich w Polsce, posiada oryginalne kraty bramowe.
 • Widok z Bramy Opatowskie na kościół św. Michała wraz z zespołem dawnego klasztoru Benedyktynek
 • Widok z Bramy Opatowskiej na drogę prowadzącą do Rynku Wielkiego, z lewej strony kościół św. Ducha.
 • Przepiękne zabytkowe kamienice na sandomierskiej starówce
 • Widok na Bramę Opatowską
 • Urokliwa sandomierska starówka
 • Dawna Synagoga - powstała w XVII / XVIII wieku. Sandomierska gmina żydowska należała w średniowieczu do największych i najważniejszych w Małopolsce.
 • Robaczek na haczyku. Sandomierz jest jedynym miastem gdzie zostało zakotwiczone niebo.
 • Kamienice mieszczańskie wokół Rynku Starego Miasta wznoszone od XV wieku
 • Podziemna Trasa Turystyczna - "sandomierskie lochy" to prawie 0,5 km trasa pod starówką Sandomierską
 • Podziemna Trasa Turystyczna - trasa podziemnymi lochami ubarwiona jest ekspozycjami muzealnymi. Czaszki bliźniąt z grobu neolitycznego z III tysiąclecia p.n.e.
 • Najstarszą budowlą na rynku jest Ratusz, jeden z najpiękniejszych ratuszy renesansowych w Polsce. Zbudowany został w XIV w.
 • "Jest bowiem Sandomierz wielką księgą wiary naszych przodków. Zapisali w niej wiele stronic święci i błogosławieni" Jan Paweł II
 • Panorama Sandomierza
 • Zespół Klasztorny Dominikanów przy kościele św. Jakuba - zbudowany w 1226 roku
 • Zamek - wzniesiony w XIV wieku, na miejscu dawnego grodu
 • Zamek - wzniesiony w XIV wieku, na miejscu dawnego grodu
 • Przepiękną panoramę sandomierskiej Starówki najlepiej podziwia się z pokładu statku, płynącego leniwym nurtem Wisły.
 • Most na Wiśle
 • Katedra - wzniesiona w XIV wieku, gotycka z freskami bizantyjsko - ruskimi, ołtarze rokokowe oraz liczne obrazy i rzeźby
 • Na Rynku Wielkim cyklicznie odbywają się różne przedstawienia oraz jarmarki
 • Cennym przyrodniczo miejscem jest lessowy Wąwóz Królowej Jadwigi. Miejsce to jest celem wielu wędrówek zarówno turystów jak i mieszkańców Sandomierza.

Rynek sandomierski - droga do bramy Opatowskiej

Miasto królewskie Sandomierz, jest jednym z najpiękniejszych miast Polski, z licznymi zabytkami i atrakcjami jest w czołówce polskich miast turystycznych.

01.06.2009

Wrzesień ubiegłego roku, naszym celem jest Sandomierz zwany również " Małym Rzymem", ponieważ jest ulokowany na siedmiu wzgórzach. Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. W mieście znajduje się ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najważniejszych zalicza się średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski - kościół św. Jakuba.

Autor: mico23
Sklep online
PRENUMERATA
CZYTAJCIE NAS
Wideo Podczas 3. Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE 15 listopada bawiliśmy się w towarzystwie znanych podróżników i blogerów. Wśród sławnych nazwisk nie zabrakło Wojciecha Cejrowskiego. Zobaczcie to jeszcze raz! W Czarnogórze będzie wiele okazji do zweryfikowania stereotypów na temat Bałkanów. Przedstawiamy 10. część motocyklowych przygód Wiktora Kammera. Grecja - kolebka europejskiej cywilizacji, filozofii i architektury. Ale to także kraj niesprzyjającego klimatu, wysuszonych pól i niekończących się remontów dróg. Jak wygląda ten świat okiem motocyklisty? Szósta część motocyklowych przygód Wiktora Kammera, tym razem w Rumunii.
Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE

Podczas 3. Warszawskich Targów Turystycznych PODRÓŻE 15 listopada bawiliśmy się w towarzystwie… 

MOTOVBLOG – ODC. 10: ...

W Czarnogórze będzie wiele okazji do zweryfikowania stereotypów na temat Bałkanów. Przedstawiamy… 

MOTOVBLOG – ODC. 8: ...

Grecja - kolebka europejskiej cywilizacji, filozofii i architektury. Ale to także kraj… 

MOTOVBLOG – ODC. 6: ...

Szósta część motocyklowych przygód Wiktora Kammera, tym razem w Rumunii. 

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
POLSKA
ŚWIAT
AKTUALNOŚCI
WASZE WYPRAWY
PORADY
AKTYWNIE
ZPR Media S.A.
O wydawnictwie
Kontakt do serwisu podroze.pl
Redakcja miesięcznika Podróże
Reklama
Licencje
Regulamin serwisu
Polityka Cookies
Sklep on line
Polityka prywatności
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Muratordom.pl
Forum.muratordom.pl
Zrobiszsam.pl
Ofero24.pl
Projekty.murator.pl
Tuznajdziesz.pl
Muratorfinanse.pl
Urzadzamy.pl
Stronywnetrza.pl
Wymarzonyogrod.pl
Architektura i budownictwo:
Muratorplus.pl
Architektura.muratorplus.pl
Archirama.pl
Styl życia:
Poradnikzdrowie.pl
Mjakmama24.pl
Mowimyjak.pl
Glamki.pl
WFormie24.pl
DlaPacjentow.pl
Regeneracja.info
Rozrywka, informacja:
Se.pl
Superseriale.se.pl
Superauto24.se.pl
eskaGO.pl
Eska.pl
Hotplota.pl
Eskarock.pl
Voxfm.pl
Radiowawa.pl
RadioPLUS.pl
Hobby i wypoczynek:
Podroze.pl
Zagle.com.pl
Wideo:
Fokus.tv
SuperExpress.tv
murator.tv
Eska.tv
Polotv.pl
Voxmusic.tv
Zakupy:
Zakupy.tuznajdziesz.pl
Zakupy.mjakmama24.pl
Sklep online
Miesięcznik:
Murator
Dobre wnętrze
M jak mieszkanie
Moje mieszkanie
Podróże
Żagle
Architektura
Zdrowie
M jak mama
Sklep online