Jaskinia Postojna

Jaskinia Postojna

fot.: ashiiika

Jaskinia Postojna
Wjeżdżając kolejką do Jaskini Postojnej miałam wrażenie, że właśnie przekroczyłam wrota domostwa Upiora z Opery.

Jaskinia Postojna to jedna z najbardziej znanych jaskiń świata. Jaskinia została wyrzeźbiona przez rzekę Pivkę. Trasa turystyczna biegnie starym korytem rzeki. Wrażenia są niesamowite. Stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, makarony, kurtyny… kwintesencja wszelkich zjawisk krasowych. Formy naciekowe przyjmują różne kolory- biały, czerwony, czarny. Do najbardziej znanych okazów należy stalagmit Brylant i Filarowa Kolumna w Sali Zimowej.

System Postojnej wraz z przyległymi grotami liczy około 27 kilomertrów. Do zwiedzanie udostępniono 5,5 kilometra, z czego 4- kilometrowy odcinek przejażdża się kolejką.  Niestety jaskienia Postojna jest bardzo sławna, tak wiec lgną do niej tłumy turystów. Z tego względu jaskinie najlepiej zwiedzać rankiem lub popołudniem.

Świątynie Delhi
Wyprawa tygodnia Świątynie Delhi

Dojście z parkingu do bramy okalającej Świątynię Lotosu to sztuka wymagająca umiejętności poruszania się slalomem. Co rusz na naszej drodze staje natrętny handlarz pamiątkowego badziewia. Wyminie się jednego, to obskakuje nas dwóch kolejnych.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.