Szklarska Poręba narty. Widok ze Szklarskiej Poręby w kierunku wschodnim zadymka snieżna na Hali Łabowej / Szklarska Poręba Szklarska Poręba narty: Na szczyt Szrenicy wjedziemy wyciągami krzesełkowymi Szrenica I i Szrenica II Szklarska Poręba narty. Widok ze Szklarskiej Poręby w kierunku wschodnim
  • zadymka snieżna na Hali Łabowej / Szklarska Poręba
  • Szklarska Poręba narty: Na szczyt Szrenicy wjedziemy wyciągami krzesełkowymi Szrenica I i Szrenica II
  • Szklarska Poręba narty. Widok ze Szklarskiej Poręby w kierunku wschodnim

Szklarska Poręba narty. Widok ze Szklarskiej Poręby w kierunku wschodnim

SZKLARSKA PORĘBA Narty są nieodłącznym elementem zimowego krajobrazu Szklarskiej Poręby. Co roku biały puch grubo pokrywa 20 km nartostrad łącznie z jednym z najbardziej wymagających miejsc na narty w Karkonoszach i w całej Polsce - trasą zjazdową ze Szrenicy.

Szklarska Poręba narty: Szrenica dla początkujących i zaawansowanych narciarzy

"Studiuję w Kopenhadze, ale w sezonie zimowym zawsze wracam do Szklarskiej Poręby, mojego rodzinnego miasta. Masyw Szrenicy to nasze centrum narciarstwa zjazdowego – tu stawiałam pierwsze kroki jako narciarz, więc do tych stoków mam szczególny sentyment", mówi Magda Trylańska, instruktorka narciarstwa. Jesteśmy w ośrodku Ski-Arena Szrenica, gdzie miłośnicy nart do wyboru mają tradycyjne wyciągi orczykowe i 3 kolejki linowe, w tym nowoczesną 6-osobową gondolę Karkonosz Express. Tą ostatnią na Halę Szrenicką dostaniemy się w zaledwie 8,5 minuty.

Przeczytaj koniecznie: SZKLARSKA PORĘBA Narty i wieczorne ...
Szklarska Poręba narty: Najtrudniejsze trasy zjazdowe w Polsce

 

Szklarska Poręba narty. Po tak obiecującym początku kolejna miła niespodzianka – z Hali prowadzi jedna z najdłuższych w Polsce (4,4 km) nartostrada Lolobrygida oraz trudna Śnieżynka. My chcemy jednak na sam szczyt. Istnieje tylko jedna możliwość – wjazd, nie ma co ukrywać kilkakrotnie dłuższy niż 8 minut, tradycyjnym krzesełkowym wyciągiem Szrenica I, a następnie Szrenica II. Wjeżdżając, obserwuję uginające się pod ciężarem śniegu wierzchołki drzew oraz początkujących narciarzy sunących po szerokiej, łagodnej trasie Puchatka. Po kilkunastu minutach kończy się las, a pod nami rozciągają się rozległe, przykryte grubą warstwą puchu zbocza Szrenicy. Z góry dostrzegam amatorów freeride'u, czyli zjazdów poza szlakiem – to grupka snowboardzistów z gracją przecina dziewiczy śnieg. Ze stacji kolejki prowadzi najtrudniejsza, czarna trasa FIS, my jednak kierujemy się ku schronisku. Mijamy narciarzy, podziwiających górską panoramę spacerowiczów oraz charakterystyczne dla karkonoskiego krajobrazu oblepione śniegiem kikuty drzew.

Szklarska Poręba narty. Kolejka linowa na Szrenicę / fot. Łukasz Rostek CC Wikimedia

Szklarska Poręba narty: Schronisko Szrenica dla zmarzniętych

 

Drewniany, smagany silnym wiatrem budynek Schroniska Szrenica od lat gości przemarzniętych turystów, których na nogi stawia za pomocą gorącej czekolady z wiśniówką. Tymczasem u stóp Szrenicy robi się coraz tłoczniej. Zbliża się południe – narciarze rozsiadają się przy drewnianych ławach, wystawiając twarze do grzejącego słońca. "Kto woli bardziej kameralną atmosferę, zamiast na Szrenicę może wybrać się na jeden z orczykowych wyciągów np. w Dolinie Szczęścia", poleca Magda.

Szklarska Poręba narty. Schronisko na Szrenicy / fot. Wiktor Baron [CC Wikimedia]

Zdjęcia: Maciej Landsberg, Wiktor Baron / CC Wikimedia
Sklep online
CZYTAJCIE NAS
PRENUMERATA
PODRÓZE

Azja: Chiny w dwóch odsłonach - tajemniczy Junnan i artystyczny Szanghaj, Wietnam szlakiem historii i egzotycznych smaków, oraz fabryka sari w

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
Kierunki
Aktualności
Wasze Wyprawy
Forum
Porady
Kuchnie Świata
Murator S.A:
O wydawnictwie
Kontakt do serwisu podroze.pl
Redakcja miesięcznika Podróże
Reklama
Licencje
Regulamin serwisu
Polityka Cookies
Sklep on line
Polityka prywatności
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Muratordom.pl
Forum.muratordom.pl
Ofero24.pl
Projekty.murator.pl
Tuznajdziesz.pl
Muratorfinanse.pl
Urzadzamy.pl
Stronywnetrza.pl
Wymarzonyogrod.pl
Rosliny.urzadzamy.pl
Muratordom.com.ua
Zrobiszsam.pl
Styl życia:
Poradnikzdrowie.pl
Mjakmama24.pl
Mowimyjak.pl
Glamki.pl
WFormie24.pl
DlaPacjentow.pl
Rozrywka, informacja:
Se.pl
Eska.pl
Eska.tv
Eskarock.pl
Polotv.pl
Voxfm.pl
Radiowawa.pl
eskaGO.pl
Gwizdek24.pl
Superauto24.pl
Superseriale.pl
Hobby i wypoczynek:
Podroze.pl
Zagle.com.pl
Architektura i budownictwo:
Muratorplus.pl
Architektura.muratorplus.pl
Tuznajdziesz.pl
Archirama.pl
Zakupy:
Zakupy.tuznajdziesz.pl
Zakupy.mjakmama24.pl
Sklep on-line
Wideo:
Fokus.tv
SuperExpress.tv
murator.tv
Polotv.pl
Voxmusic.tv
Miesięcznik:
Murator
Dobre wnętrze
M jak mieszkanie
Moje mieszkanie
Podróże
Żagle
Architektura
Zdrowie
M jak mama
Sklep on-line